i eat the dunno what steak... + 1 drink already $30 (last week)
not sure if want to go eat steak later
i bought some raw steaks to cook at home again. because really cannot la. wah lau eh
i buy the cheaper steaks also around $10+ per piece. u buy mash from popeyes or make yourself or KFC. then garden vege can make urself/coleslaw
how much with drink? confirm 100% less than $20. i think the quality also same but have to dirty your kitchen etc la. aiyo bo bian
alone go out eat easier than cooking.. but ultimately might be cheaper to cook at home
Quote from: sTiCkY on Aug 16, 2025, 02:33 PMalone go out eat easier than cooking.. but ultimately might be cheaper to cook at home
I buy ard 4 pieces of steak lor.
Sian u see i say want to clear fridge now got fish and pork and beef liao
Suan le. Take it as it comes